Hakkımda/About me

Untitled-1

Hakkımda 

1974 yılının güzel bir yaz akşamında İstanbul’da doğdu. Konuşmadan önce çizmeyi öğrendi. Henüz ortaokuldayken kendi yarattığı tiplemelerle çizgi hikaye serileri üretti. Lise yıllarında hazırladığı mizah dergileri öğretmenleri tarafından bile titizlikle takip edildi. Resim yanısıra müzikle de ilgilendi. Ama sonrasında yolu güzel sanatlar fakültesi yerine mühendislik fakültesine düştü. 16 yıl mühendislik alanında yaptığı kariyerden silkinerek bir anda özüne döndü. Kalemi eline aldı ve tekrar çizmeye başladı. Resim ve illüstrasyon konusunda özel dersler aldı. Mizah ve çizgi hikaye alanlarında serbest çalışmaları var. Bir çok çocuk kitabı resimledi, gençlik romanları kapakları çizdi. Çizer, resimli kitaplar dışında cartoon comics tarzı çizimler de yapmakta. 

Kendi yazıp resimlediği Çılgın Deneyler Kulubü isimli kitap serisiyle yazarlık serüvenine de başladı.

Sanatçı, IlluSalon (Çin), Inky Illustration Agency (İngiltere) illüstrasyon ajansları tarafından temsil ediliyor. Ayrıca The Barrie Patch (Amerika) hayır kuruluşu aracılığıyla da çalışmalarını yurtdışında sürdürüyor.

Halen çocuk dergileri ve kitapları resimleyen çizer evli ve ona ilham veren bir hınzır çocuk annesi.

 

About me

Born in Istanbul, 1974. Learned drawing before talking. She was in intermediate school when she first created cartoon comics based on her own characters. The humour magazines she published in high school were quite interesting even for her teachers. However, the path took her to the engineering faculty instead of fine arts. After 16 years of engineering career, she shook herself and returned to her main area of interest. Grabbed her pen and started drawing again. Attended private classes about art and illustration. She has personal works that involve humour and cartoon comics. Illustrated many children’s books, drew youth novels’ covers. She also draw cartoon comics beside the picture books.

She also write and illustrate her children’s book series too.

The illustrator, working on children’s magazines and books,is married, and mother to a most inspiring, naughty boy. Via her illustration agency IlluSalon in China, Inky Illustraton in UK, her works are also publishing in abroad.