Hakkımda 
1974 yılının güzel bir yaz akşamında İstanbul’da doğdu. Konuşmadan önce çizmeyi öğrendi. Henüz ortaokuldayken kendi yarattığı tiplemelerle çizgi hikaye serileri üretti. Lise yıllarında hazırladığı mizah dergileri öğretmenleri tarafından bile titizlikle takip edildi. Resim yanı sıra müzikle de ilgilendi. Ama sonrasında yolu güzel sanatlar fakültesi yerine mühendislik fakültesine düştü. 16 yıl mühendislik alanında yaptığı kariyerden silkinerek bir anda özüne döndü. Kalemi eline aldı ve tekrar çizmeye başladı.
Altın Kitaplar, Tudem, Doğan ve Egmont, Çizmeli Kedi gibi Türkiye’nin tanınmış yayınevlerine çizimler yaptı. En sevilen çocuk kitabı yazarlarının kitaplarını resimledi. TRT Çocuk, Minika Çocuk, Minika GO ve Araştırmacı Çocuk gibi çocuk dergileriyle çalışmakta. 
Kendi yazıp resimlediği Çılgın Deneyler Kulübü ve Yeryüzü Takımı isimli seriler Doğan ve Egmont Yayıncılık’tan yayımlanmakta.
Sanatçı ayrıca çocuklarla mizah yazı atölyeleri, kollektif kolaj, karikatür ve çizgi roman atölyeleri, bilim üzerine eğlenceli sohbetler gibi etkinlikler de yapmakta. Bu alanda Hayata Renk Ver, Bütün Çocuklar Bizim gibi derneklerin sosyal sorumluluk projelerine destek vermekte. 
IlluSalon (Çin), Inky Illustration Agency (İngiltere), Illüstratörler Platformu (Türkiye)  illüstrasyon ajansları tarafından temsil edilen çizer, ayrıca The Barrie Patch (Amerika) hayır kuruluşu aracılığıyla da çalışmalarını yurtdışında sürdürmekte.
Halen çocuk dergileri ve kitapları resimleyen çizer evli ve ona ilham veren bir delikanlı annesidir.

About me
Born in Istanbul, 1974. Learned drawing before talking. She was in intermediate school when she first created cartoon comics based on her own characters. The humour magazines she published in high school were quite interesting even for her teachers. However, the path took her to the engineering faculty instead of fine arts. After 16 years of engineering career, she shook herself and returned to her main area of interest. Grabbed her pen and started drawing again.
She works with Turkey’s well-known publishers like Altin Kitaplar, Tudem, Dogan ve Egmont, Çizmeli Kedi.  She illustrated many children’s books. She also works with children’s magazines such as TRT Çocuk, Minika Çocuk, Minika GO and Araştırmacı Çocuk.
She also has her own book series which is written and illustrated by her : Çılgın Deneyler Kulübü and Yeryüzü Takımı from Dogan and Egmont.
She also supports social responsibility projects of associations such as Hayata Renk Ver and Bütün Çocuklar Bizim.
She is represented by Illusalon (China), Inky Illustration Agency (England), Illustrators Platform (Turkey) as an illustrator.
The illustrator, working on children’s magazines and books, is married and mother of a teenager. 
Back to Top